Doradcy Warszawa - kredyty pośrednictwo finansowe

Jak działają pożyczki pod zastaw?

Zastaw jest obecnie jednym z najrzadziej stosowanych zabezpieczeń kredytów oraz pożyczek, w zasadzie taką możliwość dają wyłącznie firmy pozabankowe. Bez wątpienia dla niektórych stanowi to doskonałe rozwiązanie, gdyż w tym wypadku nie trzeba przedstawiać swoich dochodów, nie jest weryfikowana też historia kredytowa, a wysokość pożyczki zależy od wartości zabezpieczenia. Pożyczki pod zastaw są udzielane bardzo szybko, nie trzeba długo czekać na decyzję (sprawdź pożyczki hipoteczne na informacjakredytowa.com). Najczęstszym przedmiotem zastawu jest samochód, to bardzo atrakcyjne zabezpieczenie, dzięki któremu możemy uzyskać wysoką kwotę pożyczki. Oczywiście można zastawić również inne ruchomości typu biżuterię, sprzęt elektroniczny, AGD – każdy przedmiot, który zostanie uznany przez pożyczkodawcę za cenny.

Procedura przyznawania pożyczki pod zastaw jest taka sama, jak w przypadku standardowych pożyczek internetowych. Na początku należy wypełnić wniosek, następnie musimy czekać aż skontaktuje się z nami przedstawiciel firmy. Trzeba wiedzieć, że nie każdy pojazd będzie mógł pełnić rolę zabezpieczenia, samochód musi spełniać pewne kryteria, głównie dotyczące stanu technicznego oraz roku produkcji. Przed podpisaniem umowy auto musi zostać wycenione przez specjalistę; jego wartość będzie kluczowym czynnikiem podczas ustalania wysokości pożyczki. Gdy nasz wniosek kredytowy zostanie zaakceptowany, będziemy zobowiązani do wpisania firmy pożyczkowej jako współwłaściciela pojazdu. W tym celu należy udać się do odpowiedniego wydziału komunikacji, pożyczkodawca powinien być wpisany do dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu. Przerejestrowanie samochodu będzie wiązać się dodatkowymi kosztami, które trzeba uwzględnić w swoim budżecie.

Okres spłaty pożyczki hipotecznej

Pożyczki pod zastaw samochodu zazwyczaj udzielane są krótkoterminowo; okres trwania umowy pożyczkowej przeważnie nie przekracza jednego miesiąca, chociaż jest możliwość prolongaty. Bez wątpienia dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki, będzie to dobra opcja, przy czym ponosimy ryzyko utraty samochodu, jeśli nie zdołamy spłacić ciążącego na nas zobowiązania finansowego. Tego typu pożyczek udziela między innymi Motopożyczka.