Doradcy Warszawa - kredyty pośrednictwo finansowe

Jak poprawić zdolność kredytową?

Mimo, że jeszcze kilka lat temu wzięcie kredytu w banku było możliwe za okazaniem dowodu osobistego, obecnie instytucje bankowe nie są aż tak przychylne. Aby otrzymać kredyt, należy wykazać zdolność kredytową. Jeżeli wynagrodzenie za pracę jest zbyt niskie, nie możemy liczyć na pozytywną odpowiedź na wniosek kredytowy. Czy jest sposób na to, aby mimo wszystko otrzymać kredyt? Okazuje się, że tak. Poniżej zostało przedstawionych pięć sposób na to, jak uzyskać kredyt mimo niskich dochodów.

Współkredytobiorca

Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt, ale nie mamy dostatecznie wysokich dochodów, możemy zdecydować się na wspólne wnioskowanie o kredyt z bliską osobą. Dzięki temu szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy są większe. Przy czym zazwyczaj banki wymagają tego, aby współkredytobiorcy byli ze sobą spokrewnieni.

Konsolidacja długów

Konsolidacja długów, czyli łączenie kredytów w jeden, powoduje zmniejszenie rat kredytowych, dzięki temu możliwe jest wygospodarowanie większej kwoty oszczędności i co za tym idzie uzyskanie zdolności kredytowej. Takie rozwiązanie jest bardzo często proponowane przez doradców finansowych (sprawdź kredyty konsolidacyjne porównanie na kredytypozyczki.com).

Zamknięcie karty kredytowej oraz limitu na koncie

Jeżeli mamy na koncie limit kredytowy lub posiadamy kartę kredytową, będzie to brane pod uwagę podczas obliczania naszej zdolności kredytowej. Tak, więc przed złożeniem wniosków o kredyt, warto zrezygnować z tego typu produktów finansowych.

Rozmowa z ekspertem bankowym

Wniosek kredytowy jest uzupełniany przez doradcę bankowego, umiejętnie przeprowadzenie z nim rozmowy może pozytywne wpłynąć na naszą zdolność kredytową. Jeżeli nie jesteśmy pytani o posiadanie dzieci czy samochodu, nie warto o tym wspominać. Chociaż dla niektórych takie posunięcie może wydawać się mało etyczne, takie zachowanie może minimalnie zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu. Co ciekawe niektóre banki potrafią przyznać kredyt osobie bezrobotnej, co zdarza się rzadko, ale jednak są takie przypadki.