Doradcy Warszawa - kredyty pośrednictwo finansowe

Jak wybrać najlepszą lokatę terminową?

Lokaty znajdziemy w ofertach wszystkich banków komercyjnych. Poszczególne produkty różnią się jednak od siebie. Na co więc zwrócić uwagę porównując propozycje dostępne na rynku? I jak wybrać lokatę, która będzie dla nas najkorzystniejsza?

Nie licz na oszałamiające zarobki

Obniżenie stóp procentowych spowodowało zmniejszenie zarobków na lokatach. Podatek Belki dodatkowo zmniejsza zysk osób, które odkładają pieniądze na lokacie terminowej. Nie możemy więc liczyć na oszałamiające zarobki. Jednocześnie lokata jest wyżej oprocentowana niż konto oszczędnościowe i o wiele bezpieczniejsza niż inwestycje w akcje, obligacje czy waluty. Dlatego osoby, które chcą bezpiecznie odkładać pieniądze i przy tym je pomnażać, powinny rozważyć założenie lokaty.

Najlepsze warunki dla nowych klientów

Wystarczy przejrzeć oferty dostępne na rynku finansowym, aby przekonać się, że lokaty na najkorzystniejszych warunkach banki proponują nowym klientom. Chcą w ten sposób przyciągnąć zainteresowanie i „odebrać” klientów konkurencji. Warto więc przejrzeć oferty różnych banków i wybrać lokatę o najatrakcyjniejszym oprocentowaniu (zobacz lokaty online porównanie na finansiero.pl). Pomocny będzie również kalkulator lokat – to bezpłatne narzędzie, bez problemu, znajdziemy w Internecie.

Co wziąć pod uwagę wybierając lokatę?

Produkty, dostępne na rynku, należy porównać pod kilkoma kątami. Kluczowym czynnikiem jest wysokość oprocentowania lokaty. Warto sprawdzić także rodzaj oprocentowania. Kolejnym czynnikiem jest częstotliwość kapitalizacji odsetek – oferty z częstą kapitalizacją są najkorzystniejsze dla klienta. Gdy znajdziemy lokatę o korzystnym oprocentowaniu, warto sprawdzić, czy jest ona odnawialna (to pozwoli nam odnowić umowę na dokładnie takich samych zasadach).

Krótkoterminowa czy długoterminowa?

Ostatnim ważnym czynnikiem jest długość trwania lokaty. Lokaty długoterminowe mają korzystniejsze oprocentowanie, ale mogą pozwolić sobie na nie osoby, które wiedzą, że w najbliższym czasie nie będą potrzebować gotówki, która zostanie odłożona. Lokaty krótkoterminowe zamrażają pieniądze na krótszy czas.