Doradcy Warszawa - kredyty pośrednictwo finansowe

Już nie otworzysz kolejnego konta na przelew

Banki już w zeszłym roku utraciły możliwość otwierania kont osobistych na podstawie weryfikacji poprzez przelewy bankowe. Taka decyzja została podjęta w celu ochrony interesów konsumentów. Od tej pory instytucje bankowe nie mogą zakładać rachunków w ramach procedury zdalnej. To dobre rozwiązanie, które ma zminimalizować otwieranie kont na cudze, skradzione tożsamości.

Większe bezpieczeństwo

Dotychczas otworzenie konta osobistego było proste, wystarczyło wypełnić odpowiedni formularz i przelać na wskazane konto 1 grosz celem potwierdzenia zawarcia umowy. Był to sposób bardzo praktyczny i wygodny, nie mniej jednak jak się okazuje dosyć ryzykowny, co wykorzystywało wielu oszustów. Łatwość w tworzeniu rachunków bankowych sprawiła, że wielu złodziei wykorzystywało okazję, aby zaciągać kredyty na swoje ofiary. Niestety przestępczość internetowa jest coraz bardziej rozbudowana i trzeba podejmować środki ostrożności, aby temu zapobiec.

Czy to koniec kont na przelew?

Zaostrzenie przepisów nie oznacza, że za każdym razem, gdy będziemy chcieli otworzyć nowy rachunek, trzeba pofatygować się z wizytą w banku. Nadal będzie można założyć go bez wychodzenia z domu, aczkolwiek pod warunkiem, że przelew weryfikacyjny zostanie wykonany z rachunku, który zakładaliśmy w sposób tradycyjny (zobacz rachunki bankowe w promocji na finansiero.pl).

Wystarczy zamówić kuriera

Problem pojawia się wówczas, gdy decydujemy się na otworzenie konta w banku, który nie ma oddziału w naszym miejscu zamieszkania. W tym wypadku także można wnioskować o konto drogą internetową, z tym że umowa zostaje podpisana za pośrednictwem kuriera. Działa to w ten sposób, że kurier dostarcza nam umowę na wskazany przez nas adres i weryfikuje naszą tożsamość, po zapoznaniu się z umową podpisujemy ją, po czym kurier dostarcza ją do instytucji bankowej. Takie rozwiązanie jest praktycznie, nie mniej jednak nie będziemy mogli korzystać z konta od razu. To jedna z dłuższych procedur zakładania konta bankowego.