Aktualności

Które banki pożyczą zatrudnionym na umowę-zlecenie?

Kredyty hipoteczne mieszkaniowe ranking 2016
0

Umowa-zlecenie to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych form zatrudnienia w Polsce. Wysokie podatki powodują, że pracodawcy niechętnie ponoszą kolejne koszty związane z zatrudnianiem na etat. Dla pracownika nie jest to oczywiście rozwiązanie zbyt korzystne, szczególnie gdy stara się o pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Większość banków i placówek kredytowych patrzy bardziej przychylnym okiem na wnioskodawców zatrudnionych na umowę o pracę, nie mniej jednak osoby pracujące na podstawie umowy-zlecenie nie są całkowicie pozbawione szansy na otrzymanie kredytu.

W tym wypadku bank będzie wymagał od nas wglądu do zawartych umów oraz odpowiednich zaświadczeń o zarobkach. Najważniejszym elementem, który zdecyduje o tym, czy będziemy mogli zaciągnąć kredyt, będzie ciągłość zatrudnienia u jednego pracodawcy. Jeżeli pracujemy w tej samej firmie od 6 do 12 miesięcy, możemy liczyć na pozytywną odpowiedź od banku, pamiętajmy, że każda przerwa w zatrudnieniu działa na naszą niekorzyść. Ponieważ umowy-zlecenia posiadają z góry określoną datę wygaśnięcia, niektóre banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci pisemnego oświadczenia pracodawcy o dalszej chęci współpracy z danym pracownikiem. Poza tym, szanse na otrzymanie kredytu zwiększają takie czynniki jak stałość i regularność zleceń, wysokie wynagrodzenie oraz stałe wpływy na konto. Co więcej, osoby pracujące na zleceniu w niektórych przypadkach mogą być atrakcyjniejszym kredytobiorcą, wszystko zależy od wysokości dochodów.

DORADCY WARSZAWA KONTAKT

Banki, które udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę-zlecenie po 6-miesiącach pracy:

BZ WBK,
Getin Bank,
mBank,
Raiffeisen Polbank.

Banki, które udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę-zlecenie po 12-miesiącach pracy:

Alior Bank,
BOŚ Bank,
ING Bank Śląski,
Deutsche Bank,
PKO BP,

Mimo, że jeszcze kilka lat temu osoby uzyskujące dochody z tytułu umowy-zlecenie nie były dla banków wiarygodne, obecnie mają one szansę na kredyt i to praktycznie w każdym banku w Polsce. Oczywiście cała procedura w tym wypadku jest dłuższa i wymaga dopełnienia większej ilości formalności, ale otrzymanie kredytu jest możliwe.

Agnieszka Morawiec
Agnieszka Morawiec - specjalista sprzedaży kredytów hipotecznych, blogerka i pasjonatka nowych technologii.
To też może Ci się spodobać
doradcy finansowi Warszawa 2016
Plany wsparcia rodziców od 2016 roku
kredyty hipoteczne Warszawa 2016
Koniec otwartych rachunków mieszkaniowych już blisko. Czy deweloperzy podniosą ceny?