Doradcy Warszawa - kredyty pośrednictwo finansowe

Które banki pożyczą zatrudnionym na umowę-zlecenie?

Umowa-zlecenie to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych form zatrudnienia w Polsce. Wysokie podatki powodują, że pracodawcy niechętnie ponoszą kolejne koszty związane z zatrudnianiem na etat. Dla pracownika nie jest to oczywiście rozwiązanie zbyt korzystne, szczególnie gdy stara się o pożyczkę lub kredyt hipoteczny. Większość banków i placówek kredytowych patrzy bardziej przychylnym okiem na wnioskodawców zatrudnionych na umowę o pracę, nie mniej jednak osoby pracujące na podstawie umowy-zlecenie nie są całkowicie pozbawione szansy na otrzymanie kredytu (sprawdź kredyty gotówkowe w promocji na familybank.pl).

W tym wypadku bank będzie wymagał od nas wglądu do zawartych umów oraz odpowiednich zaświadczeń o zarobkach. Najważniejszym elementem, który zdecyduje o tym, czy będziemy mogli zaciągnąć kredyt, będzie ciągłość zatrudnienia u jednego pracodawcy. Jeżeli pracujemy w tej samej firmie od 6 do 12 miesięcy, możemy liczyć na pozytywną odpowiedź od banku, pamiętajmy, że każda przerwa w zatrudnieniu działa na naszą niekorzyść. Ponieważ umowy-zlecenia posiadają z góry określoną datę wygaśnięcia, niektóre banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci pisemnego oświadczenia pracodawcy o dalszej chęci współpracy z danym pracownikiem. Poza tym, szanse na otrzymanie kredytu zwiększają takie czynniki jak stałość i regularność zleceń, wysokie wynagrodzenie oraz stałe wpływy na konto. Co więcej, osoby pracujące na zleceniu w niektórych przypadkach mogą być atrakcyjniejszym kredytobiorcą, wszystko zależy od wysokości dochodów.

Banki, które udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę-zlecenie po 6-miesiącach pracy:

BZ WBK,
Getin Bank,
mBank,
Raiffeisen Polbank.

Banki, które udzielają kredytów osobom zatrudnionym na umowę-zlecenie po 12-miesiącach pracy:

Alior Bank,
BOŚ Bank,
ING Bank Śląski,
Deutsche Bank,
PKO BP,

Mimo, że jeszcze kilka lat temu osoby uzyskujące dochody z tytułu umowy-zlecenie nie były dla banków wiarygodne, obecnie mają one szansę na kredyt i to praktycznie w każdym banku w Polsce. Oczywiście cała procedura w tym wypadku jest dłuższa i wymaga dopełnienia większej ilości formalności, ale otrzymanie kredytu jest możliwe.